«
Dogecoin-Twitter.png

Twitter’daki Dogecoin devrilme botu, yıllardır DOGE’nin benimsenmesinin ana özelliklerinden biridir. Bot, DOGE kullanıcılarının en sevdikleri içerik oluşturuculara fazla güçlük çekmeden kolayca bahşiş vermelerini mümkün kıldı ve bu kullanım kolaylığı ile meme parasının benimsenmesini destekledi. Ancak görünüşe göre Twitter artık botu platformunda istemiyor.

Twitter, Dogecoin Bahşiş Botunu Askıya Aldı

Çarşamba günü Twitter’daki Doge Designer, Dogecoin devrilme botunun Twitter’da askıya alındığına dikkat çekti. @MyDogeTip elini kullanan bot, görünüşe göre hafta başında neden olduğuna dair bir açıklama yapılmadan askıya alındı.

Doge Designer bu amaçla Elon Musk’ın dikkatini süspansiyona çekmeye çalıştı. Hesap artık genel “Twitter, Twitter Kurallarını ihlal eden hesapları askıya alıyor” mesajını gösteriyor ancak botun neden askıya alındığına dair bir yanıt yok.

Botun, kullanıcıların Twitter’da DOGE kullanmasına izin vermek dışında başka bir işlevi olmadığını da belirtmekte fayda var. Bu nedenle, askıya alma işleminin, Twitter’ın henüz Dogecoin’i içermeyen kendi bahşiş özelliğinin kullanımını teşvik etmek amacıyla yapılmış olması mümkündür.

Bununla birlikte, saplı başka bir Dogecoin devirme botu @sodogetip hala çalışır durumda. Sonuç olarak, bu, askıya almanın muhtemelen münferit bir olay olduğu anlamına gelir ve sosyal medya platformunun meme parasını almak için çıktığı anlamına gelmez.

Bu DOGE için ne anlama geliyor?

Dogecoin’in fiyatı, devrilme botunun askıya alınmasından gerçekten etkilenmedi. Bunun yerine, meme parası genel kripto piyasası trendini takip etmeye ve Twitter’a gelen kripto entegrasyonları hakkındaki haberlere tepki vermeye devam ediyor.

Şu anda, Twitter’ın DOGE’yi bir ödeme yöntemi olarak kullanmasının olası bir resmi kabulü, dijital varlığın fiyatı üzerinde her şeyden daha fazla etki yaratıyor. Ve muhtemelen Dogecoin’in en büyük destekçisi olan Elon Musk ile Twitter’ın başında, Musk zaten birkaç şirketi için ticari ürünler için DOGE ödemeleri uyguladığı için bu bir olasılık olmaya devam ediyor.

TradingView.com'dan Dogecoin fiyat tablosu

DOGE maintains its position above $0.09 support level | Source: DOGEUSD on TradingView.com 

DOGE şu anda kritik bir noktada. Kripto para birimi geçen hafta kaydedilen 0,09 ABD Doları desteğini tutamazsa, sahiplerinin 0,08 ABD Doları seviyesine başka bir düşüş için hazırlanmaları gerekecek. Öte yandan, 0,1 doların üzerinde bir kırılma, onu Kasım 2022’nin en yüksek seviyesi olan 0,15 doları test etmeye geri gönderebilir.

Takip etmek Twitter’daki En İyi Owie piyasa içgörüleri, güncellemeler ve ara sıra atılan komik tweetler için… PYMNTS’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Hakkında

avatar

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *