1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. FTX Contagion, Şu Anda Bir “Likidite Sorunu”yla Karşı Karşıya Olan Bu Kripto Ticaret Firmasını “Etkilemiş” Olabilir

FTX Contagion, Şu Anda Bir “Likidite Sorunu”yla Karşı Karşıya Olan Bu Kripto Ticaret Firmasını “Etkilemiş” Olabilir

«
FTX.png

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, parasını kendisine emanet eden binlerce yatırımcı ile aynı üzüntüyü hissetmiş olabilir, ancak sunduğu bahanelere rağmen sefalet devam edecek gibi görünüyor.

Binlerce mutsuz yatırımcı, dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin başarısızlığının getirdiği kabus nedeniyle hala iyi bir gece uykusu çekemiyor.

Şimdi, “enfeksiyon”, FTX felaketinin bir sonucu olarak “kısa vadeli likidite” semptomları yaşayan bir kripto ticaret platformu – Auros Global – şeklinde kendini gösteriyor olabilir.

FTX Adlı Felaketten Gelen Şok Dalgası

Kripto para ticaret şirketi Auros Global’e göre, 3 milyon dolarlık 2.400 Wrapped Ether (wETH) kredisi geri ödenmedi. Birden fazla kaynak Perşembe günü, bilgilerin Maple Finance’teki likidite havuzlarını denetleyen takma adlı kredi havuzu yöneticisi M11 Credit tarafından sağlandığını açıkladı.

Bir Twitter gönderisinde, M11 Credit şunları söyledi:

“Auros, FTX iflasının bir sonucu olarak kısa vadeli bir likidite sorunu yaşıyor.”

M11 Credit, bir ödemenin kaçırılması nedeniyle kredinin temerrüde düşmediğinin altını çizdi. Geciken ödeme, akıllı sözleşmelere göre bunun yerine “5 günlük ödemesiz dönemi” tetikledi.

FTX ‘Enfeksiyonu’ – Kayıp Sayısı

FTX’in iflas başvurusunun 11 Kasım’da ifşa edilmesiyle, bir avuç kripto ve blockchain şirketi iflas başvurusunda bulundu veya başvuru sürecinde.

FTX ‘enfeksiyonu’ artık diğer yetki alanlarına da sıçradı.

Digital Currency Group’un (DCG) bir yan kuruluşu ve kurumsal bir ticaret kuruluşu olan Genesis’in FTX ticaret hesabında 175 milyon dolarlık kilitli parası var.

Birden fazla haber kaynağına göre, şirketin alacaklıları yeniden yapılanma hukuk müşavirlerini tuttular ve iflas etmekten kaçınmak için yöntemler araştırıyorlar.

Bir kripto para madenciliği şirketi olan Compute North, yaklaşık yarım milyar ABD doları borcuyla 22 Eylül’de Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulundu.

Bu hafta, ABD merkezli borç veren BlockFi iflas başvurusunda bulunurken aynı zamanda aynı mahkemede açılan davayla Sam Bankman-Fried ve FTX’in sefaletini artırdı.

Alman kripto para platformu Immutable Insight’ın bir yan kuruluşu tarafından kontrol edilen bir koruma fonu, FTX’in düşüşüne maruz kaldığını ve 1,5 milyon dolar borcu olduğunu açıkladı.

Algoritmik bir ticaret ve piyasa yapıcı ekip olan Auros, M11 Credit’in iddiasına henüz yanıt vermezken, Maple Finance konuyu retweetledi.

M11 kredisi, borç verenlere daha fazla bilgi içeren ortak bir açıklama sunmak için “Auros ile işbirliği yaptığını” iddia ediyor.

Crypto total market cap at $810 billion on the daily chart | Featured image from Narayana Health, Chart: TradingView.com
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Hakkında

avatar

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *