1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Solana NFT Protokolü Metaplex, FTX Felaketinden Sonra Şirket Genelinde İşten Çıkarmalara Uğradı

Solana NFT Protokolü Metaplex, FTX Felaketinden Sonra Şirket Genelinde İşten Çıkarmalara Uğradı

«
1668867047_Solana.png

Solana ekosistemi, bir zamanlar dünyanın en büyük kripto para takas platformlarından biri olan FTX’in patlamasının ardından en ağır darbeleri almaya devam ediyor.

Yerel belirteci SOL, altcoin gibi ciddi şekilde acı çekiyor. zaten kayıp Son iki haftadaki değerinin %62’si.

gelen izlemeye göre Coingecko17. sırada yer alan kripto varlıkinci piyasa değeri açısından, 12.88 $’dan el değiştiriyor ve son 24 saatte %5’ten fazla düşüş yaşadı. Bu arada, son yedi gün boyunca dijital para, spot işlem fiyatının %22,6’sını düşürdü.

Ayrıca bazı gözlemciler tarafından kayda değer sayıda uygulama geliştiricileri bırakılan SOL jetonlarının azalan sayısının kanıtladığı gibi, çantalarını toplamaya ve blockchain ağını terk etmeye başladılar.

Solana çatısı altındaki insanların ve çalışanların dramı ne yazık ki burada bitmiyor.

 Image: Business Insider

Metaplex Sayısı Açıklanmayan İşçiyi İşinden Çıkarmak Zorunda Kaldı

Solana NFT protokolü Metaplex, FTX krizinin olumsuz etkilerinin ardından işini ayakta tutmak için umutsuz bir girişim gibi görünen bu girişimin Twitter üzerinden olacağını duyurdu. bazı çalışanlarıyla yollarını ayırmak.

Protokolün CEO’su ve kurucu ortağı Stephen Hess, stüdyonun hazinesinin FTX’in çöküşünden doğrudan etkilenmediğini açıklığa kavuşturdu, ancak bu kripto piyasası çöküşü olayının sonuçlarının onları bazı sert önlemler almaya zorladığını kabul etti.

Hess şu anda işten çıkarmadan etkilenecek çalışan sayısı ve hangi departmanların daha az sayıda ekip üyesiyle ilerlemek zorunda kalacağı konusunda sessizliğini koruyor.

Metaplex Studio, toplu olarak 3,6 milyar dolarlık şaşırtıcı bir değer getiren 22 milyondan fazla misli olmayan token basımı için kredilendiriliyor.

Solana TVL de Ağır Bir Darbe Aldı

FTX’in dahil olduğu koşullardan zarar gören tek şey SOL’un fiyatı ve piyasa değeri değil.

bu Solana ekosisteminin TVL’si, Bir zamanlar 1 milyar dolarda olan, 6 Kasım’dan bu yana %70 düşerek 700 milyon dolardan silinerek çöktü.

Solana Vakfı’nın kripto borsasının arkasında 1 milyon dolardan fazla paraya sahip olması ve 3,2 milyon dolar değerinde FTX hissesi ve 3,43 milyon dolar değerinde FTT tokeni tutması yardımcı olmadı ve bu da değerinin neredeyse %80’ini sadece birkaç gün içinde kaybetti. Bir gün.

Kurucu ortak Anatoly Yakovenko, yatırımcılara mevcut durumlarında önümüzdeki 30 ay boyunca işlerinde kalmak için yeterli finansal kapasiteye sahip olduklarına dair güvence vermeye devam etse de, bu düzeyde maruz kalmanın bir sonucu olarak, ağın ekosistemi bunaldı ve harap oldu.

SOL total market cap at $4.6 billion on the weekend chart | Featured image from Coin Edition, Chart: TradingView.com
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Hakkında

avatar

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *